3 jednoduché tipy ako sa starať o strieborné šperky

Vytvoril sa vám na šperkoch povlak? Zabudli ste si zložiť prsteň pred upratovaním a vznikli na ňom škrabance? Nemajte obavy, poradíme vám ako vrátite dokonalý vzhľad vašim strieborným šperkom rýchlo a jednoducho. Veď všetky šperky, a nielen tie strieborné, si zaslúžia, aby o ne bolo postarané ako vo vatičke.

Aby sa vám prsteň neohol

Striebro je krehký kov a preto s ním treba manipulovať opatrne. Strieborné šperky, predovšetkým tenké obrúčky a jemné naušničky, si každý večer pred spaním zložte. Keďže prstene sa opotrebujú hlavne trením, nenoste ich na prstoch bezprostredne vedľa seba. Ohnuté striebro síce zlatník dokáže narovnať do pôvodného tvaru, no šperky môžu stratiť svoj dokonalý look.

Pri čistení sa spoľahnite na kuchyňu

Na vyčistenie strieborných šperkov existujú rôzne návody. Suroviny k nim nájdete v každej kuchyni. My pre vás máme ale nezvyčajný recept, ktorý jednoducho musíte vyskúšať! Do misy vložte pokrčený alobal a naň položte sčernané striebro. Posypte šperky práškom sódy bikarbóny a túto zmes zalejte horúcou vodou. Sledujte ako sa čierny povlak zo šperkov pomaly prenesie na alobal. Neváhajte a šperky pootočte tak, aby sa dotýkali fólie z každej strany. Následne opláchnite a môžete opäť s radosťou nosiť.

Rýchla pomoc proti škrabancom

Najspoľahlivejšie sa škrabancom vyhnete, keď si strieborný prstienok, na ktorom vám záleží, vždy pred akoukoľvek namáhavejšou činnosťou zložíte. Pretože zatiaľ jediná pomoc, ako odstrániť viditeľné škrabance, je až zlatník a jeho rotačný stroj, ktorým prsteň vybrúsi. Myslite aj na to, že vybrúsením sa prsteň stenčí a možno ho viac nebude môcť nosiť na rovnakom prste

Ak venujete krehkým šperkom zo striebra viac pozornosti a opatery už počas ich nosenia, budete mať menej starostí pri ich ošetrovaní. Nezabudnite im venovať dostatok lásky, aby vás na oplátku skrášľovali čo najdlhšie. Prezrite si výber najobľúbenejších strieborných šperkov v ponuke Klenotov Aurum, ktoré už skrášľujú desiatky našich zákazníčok.

Zatiaľ žiadne produkty.