Ako vybrať náušnice, ktoré podčiarknu vašu ženskosť?

Lúči sa s niečím ťažšie než s prekrásnym šperkom, ktorý ste si zamilovali, no nelahodí vaším črtám? Naučte sa s nami predísť zlomenému srdcu a vybrať si vždy také náušnice, ktoré zaručene polichotia kontúram vašej tváre a zdôraznia vašu výnimočnú ženskosť. Veď každá nádherná žena už na prvý pohľad vie, aký štýl šperkov sa k nej najviac hodí.

Prispôsobte svoj výber tónu pleti

Náušnice, ktoré perfektne ladia s vaším štýlom, sú základ. No všimli ste si niekedy, ako materiál a farba šperku dodá očiam iskru, rozžiari tón pleti a uberie na veku? Kovové náušnice v teplých farbách zlata rozžiaria hlavne pleť s prevahou teplých pigmentov. Naopak hĺbku pohľadu a čaro osobnosti tváre v chladnejších odtieňoch podčiarknu náušnice vo farbách striebra, bieleho zlata či ocele.

Buďte sympatická na počkanie

Štýlové náušnice vedia nielen dodať tvári sviežosť, ale aj zvýrazniť jej prednosti a zjemniť nedostatky. Najčastejšie typy tváre poznáme okrúhlu, srdcovú, hranatú a oválnu. Okrúhlu tvár šarmantne zoštíhlia visiace náušnice, kým k tvári v tvare srdca sa najviac hodia kruhové náušnice, ktoré tvár opticky vyplnia. Pôvab hranatému typu tváre zas prinesú nápadnejšie šperky, ktoré tvár jemne zaokrúhlia. Oválnej tvári najmilšie komplimenty prinesú drobné napichovacie náušničky.

Oživte si pleť správnymi farbami

Počuli ste už, že podľa typológie farebnosti rozlišujeme 4 druhy osobnosti? Pre každú z nich je vhodná iná farebná paleta, ktorá harmonizuje s jej črtami. Svetlé brunetky s teplým tónom pleti zaraďujeme medzi jarný typ, ktorému sa najviac hodia šperky v teplých tónoch zlata, prírodnej perly a tigrieho oka. Krehké letné zlatovlásky s olivovou pleťou by mali zvoliť náušnice zo zlata, striebra či perál v chladnejších bielych odtieňoch. Ak ste dieťa čarovnej jesene s červenými až hnedými vlasmi, stavte na jantár, drevo alebo žlté zlato. K tmavovlasým dámam, narodeným v zime, sa zas dokonale hodia chladné kovy – platina, striebro a biele zlato.

Naučte sa vybrať si v tej obrovskej ponuke nádherných klenotov na trhu dokonalý šperk pre vás. Osvojte si pravidlá, vďaka ktorým bude hľadanie „malina“ a nájdite pre seba to pravé, presne podľa typu tváre a tónu vašej pokožky. Inšpirujte sa tiež našou pestrou ponukou náušníc z chladného bieleho zlata a hrejivého žltého zlata.